Komunikat RODO

W związku z tym, iż od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, chcemy poinformować Państwa o przetwarzaniu danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Wszelkie informacje pod linkiem - Polityka prywatności danych

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

 

Stosowanie taśmy antypoślizgowej

 

Przyklejanie taśmy antypoślizgowej

Schody wykonane z marmuru lub innej gładkiej powierzchni wyglądają pięknie, ale szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych są bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać aby zabezpieczyć je taśmą antypoślizgową. Taka taśma jest wykonana z warstwy materiału o zwiększonej przyczepności, elastycznej folii i warstwy mocnego kleju. W przypadku stosowania na zewnątrz należy pamiętać że szczelność taśmy, za co za tym idzie jej trwałe zamocowanie będzie możliwe tylko na gładkich powierzchniach. Ważne jest też odpowiednie jej przyklejenie:

1. Powierzchnię gdzie ma być przyklejona taśma należy uprzednio dokładnie oczyścić, a następnie odtłuścić spirytusem, acetonem itp.

2. Oderwać kawałek ochronnej warstwy, przymierzyć taśmę do schodów w żądanym położeniu. 3. Przyklejanie rozpocząć od odklejonego kawałka, następnie kontynuować stopniowo ściągając warstwę ochronną z reszty. 

Tak przyklejona taśma nie przepuszcza wilgoci i nie odkleja się. Gwarantuje ona odpowiednie tarcie w koktakcie z obuwiem. Schody od teraz są bezpieczne.